AXP Racing Xtreme Skid Plate
AXP Racing is a French company that was formed back in 1999. Specialising in HDPE (High-Density Polyethylene) and heavy-duty aluminium protection products and dedicated to high quality and performance, AXPs name is well known worldwide in Enduro and Motocross.
FEATURES
- High Density Polyethylene Plastic 8mm thick
- Machined on CNC machine for a better quality
- Full frame protection and case coverage
- High resistance to heavy impacts
- Does not generate any vibration and offers a better length of life
(AX1482A)
| SKU | AX1482A |
| Barcode # | 0033942967 |
| Brand | AXP Racing |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.370m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.450m |
| Shipping Cubic | 0.016650000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.