Albek Replacement Hydration Hose Clip
The Replacement Hydration Hose Clip is designed for optimal placement on any adventure. This durable clip securely holds your hydration hose in place, even on the most intense rides.
Its versatile design allows it to be positioned on any webbing strap, giving you the freedom to attach it wherever it suits you best—whether on the harness of your pack or the front of your hip pack Enjoy easy access to hydration with a setup optimised for your needs.
FEATURES
- Webbing Attachment
- Direct Albek Replacement
(AB13009020)
| SKU | AB13009020 |
| Barcode # | AB13009020 |
| Brand | Albek |
| Shipping Weight | 0.1200kg |
| Shipping Width | 0.180m |
| Shipping Height | 0.030m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.001080000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.