- Patented fork seal features a balanced 3 lip design that even distributes the pressure
- Reduces operating temperature, wear and friction
- Stiction (friction) measures from 1/3 to 1/2 less than OEM seals.
- Wipers should be replaced with the fork seals for peak performance
(33-55-108)
| SKU | 33-55-108 |
| Barcode # | 0238010430 |
| Brand | All Balls |
| Shipping Weight | 0.0520kg |
| Shipping Width | 0.130m |
| Shipping Height | 0.030m |
| Shipping Length | 0.120m |
| Shipping Cubic | 0.000468000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.