Each kit contains all rubber parts necessary to rebuild one caliper.
- Banjo washers
- Caliper piston seals
- Slide pin dust boot/s
- Brake pad pins
Please note: Image to be used as reference only; different kits will contain different components as required for selected bike models.
(18-3004-fc)
| SKU | 18-3004-fc |
| Barcode # | 0333244949 |
| Brand | All Balls |
| Shipping Weight | 0.4500kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.001800000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.