All Balls Husqvarna 701 Enduro 17-26 KTM 690 Enduro R 08-26 Swingarm Bearing & Seal Kit
$127.80
In Stock
ALL BALLS SWING ARM BEARING & SEAL KIT
The All Balls kit Contains all of the bearings, shafts, seals and bushings required to rebuild a swing arm to factory specifications. Manufactured from 52100 bearing steel for improved performance and extended life
FEATURES
- Feature Teflon D coated washers in place of the thrust needle bearings
- Teflon D coated washers offer superior resistance to dirt, water and lack of lubrication which are all factors leading to premature failure
- OEM Replacement Bearings
Note: Image for reference only product may vary slightly for fitment
(28-1221)
| SKU | 28-1221 |
| Barcode # | 1172325852 |
| Brand | All Balls |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000400000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.