Contains the bearing and all of the seals, spacers and pins (if required) to rebuild the shock bearing to factory specifications.
- OEM style cup seal
- Full compliment needle bearing
- Hardened and precision ground 52100 bearing steel
(29-5024)
| SKU | 29-5024 |
| Barcode # | 0362781521 |
| Brand | All Balls |
| Shipping Weight | 0.4500kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.001800000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.