Alpinestars Neck Warmer
A double layered, fleeced neck warmer providing wind protection for the neck, this clever accessory is constructed from stretch and moisture-wicking material for excellent levels of comfort.
FEATURES
- Ideal for protecting against wind-chill.
- Double layer of insulating single sided fleece.
- Alpinestars logo embroidered on front.
- Moisture wicking for comfort.
- Stretches for a comfortable fit.
(AS47586140010OS)
| SKU | AS47586140010OS |
| Barcode # | AS47586140010OS |
| Brand | Alpinestars |
| Shipping Weight | 0.1500kg |
| Shipping Width | 0.140m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.140m |
| Shipping Cubic | 0.000980000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.