B&B Offroad Lowline Carry Rack
At B&B Off Road Engineering, they are dedicated to enhancing your riding experience with top-tier products that seamlessly blend functionality and style. Their Ducati DesertX Rear Solo Lowline Luggage Rack demonstrates their commitment to riders seeking functional and visual appeal.
B&B Off Road manufactures a wide range of stainless steel and aluminium protective accessories to beef up your off-road or enduro machine. Their large range of B&B bash plates, skid plates and other hard parts are handmade in Australia.
FEATURES
- Constructed from 5mm 5083 Structural Aluminium
- Polished finish
- Nine Tie-Down Strap Slots
- All Mounting Hardware Included
(DUC1-17SL)
| SKU | DUC1-17SL |
| Barcode # | DUC1-17SL |
| Brand | B&B Offroad |
| Shipping Weight | 2.1000kg |
| Shipping Width | 0.340m |
| Shipping Height | 0.030m |
| Shipping Length | 0.450m |
| Shipping Cubic | 0.004590000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.