Designed to give your engine casing that extra protection in the event of chain breakage or derailment. FEATURES Made from 5083 structural aluminium for durability 6mm thick main case saver body 4mm thick front sprocket cover All components CNC machined for a precision fit
(K6-6)
| SKU | K6-6 |
| Barcode # | K6-6POL |
| Brand | B&B Offroad |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.050m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000250000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.