B&B OFFROAD MAXI LUGGAGE PLATE
B&B Off Road manufactures a wide range of stainless steel and aluminium protective accessories to beef up your off-road or enduro machine. Their large range of B&B bash plates, skid plates and other hard parts are handmade in Australia.
FEATURES
- 5mm aluminium 5083 structural plate.
- All the necessary bolts are supplied for mounting.
- Rotopax mount holes are pre-drilled to suit the required mounts as well as Givi monokey.
(S22-18L)
| SKU | S22-18L |
| Barcode # | S22-18L |
| Brand | B&B Offroad |
| Shipping Weight | 1.6100kg |
| Shipping Width | 0.340m |
| Shipping Height | 0.030m |
| Shipping Length | 0.430m |
| Shipping Cubic | 0.004386000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.