B&B Offroad Black Rally Seat Carry Rack
The Solo Carry rack has been designed predominantly for the solo rider to keep loads as forward and low as possible. The plate has multiple attachment points making easy to tie down bags. The plate is predrilled for mounting systems and is lightweight.
FEATURES
- Fully tig welded
- All hardware for mounting is included
- Made from 5mm thick CNC machined plate
- Slim design
- Multiple attachments points
(Y43-17RBLK)
| SKU | Y43-17RBLK |
| Model # | Y43-17RBLK |
| Barcode # | Y43-17R-BLK |
| Brand | B&B Offroad |
| Shipping Weight | 2.3000kg |
| Shipping Width | 0.260m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.420m |
| Shipping Cubic | 0.010920000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.