BALLARDS AXLE WRENCH SPANNER
In the enduro world, theres one face almost anyone could recognise - Geoff Ballard. Being the man behind Ballards Off-Road, the multi-time ISDE Gold Medalist and Australian Off-Road Enduro Champion has always strived for improving products and making them easier to use for the general riding public.
The all-new double-ended Ballards Axle wrench wheel spanner is essential for every riders workshop. Offering a multi 27mm & 30mm spanner with a long offset design and a neat chrome finish.
FEATURES
- Multi size axle wrench/spanner
- 27mm & 30mm
(BA-AWS-2730)
| SKU | BA-AWS-2730 |
| Barcode # | 5599991930 |
| Brand | Ballards |
| Shipping Weight | 0.4740kg |
| Shipping Width | 0.050m |
| Shipping Height | 0.030m |
| Shipping Length | 0.380m |
| Shipping Cubic | 0.000570000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.