Keep your hands warm without bulky gloves. These cold weather hand covers easily fit to almost any dirtbike, adventure bike or quad! With a metal insert sewn into the opening area helping shape the entry area to the controls. Coverage is generally just short of your wrist.
Please note: Always use in conjunction with handguards.
(14-CWHC-B)
| SKU | 14-CWHC-B |
| Barcode # | 14-CWHC02 |
| Brand | Ballards |
| Shipping Weight | 0.4240kg |
| Shipping Width | 0.010m |
| Shipping Height | 0.330m |
| Shipping Length | 0.310m |
| Shipping Cubic | 0.001023000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.