BALLARDS STRETCH LOGO CAP
GB is traditionally known for wearing a black cap every day of his life and is certainly fussy about his hats being comfortable so has gone the Whole Hog and designed into it a stretch fit design (suits M-XL sizes) it sits snug and wont fly off in the next breeze! Its a perfect essential for your everyday lifestyle as well, whether youre trackside, spending time in the workshop, or getting your morning coffee! Our comfy Ballards cap has got you covered!
FEATURES
- Curve bill shape, 360 stretch fit
- Twill fabric Front embroidered logo
- Internal labelling
- Size suits M-XL
(BA-FLEX-CAP-BLK)
| SKU | BA-FLEX-CAP-BLK |
| Barcode # | 1405296758 |
| Brand | Ballards |
| Shipping Weight | 0.1100kg |
| Shipping Width | 0.210m |
| Shipping Height | 0.120m |
| Shipping Length | 0.190m |
| Shipping Cubic | 0.004788000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.