BALLARDS FOOTPEG SPRING KIT
In the enduro world, theres one face almost anyone could recognise - Geoff Ballard. Being the man behind Ballards Off-Road, the multi-time ISDE Gold Medalist and Australian Off-Road Enduro Champion has always strived for improving products and make them easier to use for the general riding public.
Finally, theres a great way to restore the new footpeg feeling back into your old steed with a Ballards footpeg spring kit.
- OEM replacement pin & spring kit
(BA-FPSK-16)
| SKU | BA-FPSK-16 |
| Barcode # | ASFP-16 |
| Brand | Ballards |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.050m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000250000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.