Made from tear-resistant polyester, this 5 section (4 pocket) gear bag will meet all of your basic needs of a great all rounder. Do it all without the bucks, will suit most off-road to serious moto guys at a modest price - In fact for this little gem the misses or bank manager doesn't even need to get involved.... It's Too Easy!
- Tear resistant polyester
- 5 Sections (4 pockets)
- Seperated boot section
- 2 small side pockets for your keys, wallet and other small valuables
- Available in orange, red, blue or grey
- L645mm X H430mm x W390mm
- 120L Capacity
(BA-1601-B)
| SKU | BA-1601-B |
| Barcode # | 0032166059 |
| Brand | Ballards |
| Shipping Weight | 1.4000kg |
| Shipping Width | 0.600m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.460m |
| Shipping Cubic | 0.013800000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.