NEW TYPE 2! These new style levers now come with lightening slots!
These have been put through the toughest scrutiny from the top ISDE riders, and now come with expertly shaped ends to slide into & out of those tricky full bead pressure spots.
FEATURES
- The palm ends feature 8, 10, 12, 13, 14 & 17mm spanner sizes
- Designed to fit and work the Ballards Mini Offroad Chainbreaker
- Perfect for the bumbag or toolbox! Only 225mm long
- Constructed of drop forged steel
- Want to see how good these are when they are put to use? Watch below!
(34-004)
| SKU | 34-004 |
| Barcode # | 72-1039A |
| Brand | Ballards |
| Shipping Weight | 0.2960kg |
| Shipping Width | 0.090m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Shipping Cubic | 0.000207000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.