Barkbusters CF Moto 450/800 MT / Ducati Multistrada V4 Two Point Mount Hardware Kit
$159.95
In Stock
- AUSTRALIAN MADE Aussie Made, Aussie Tough, Aussie Quality
- Designed specifically for the CFMoto 450 MT, CFMoto 800 MT Sport / Touring / Explore / X, Ducati Multistrada V4 / V4S / V4S with OEM specifications.
- Two mounting points secure the full wrap around aluminium design.
- Heat treated aluminium backbone for added strength and impact protection.
- Bar end weights included.
- Easy installation.
- Hardware Kit only (NO plastic guards).
- Compatible with JET, VPS, STORM or CARBON guards (each sold separately).
(BHG-089-00-NP)
| SKU | BHG-089-00-NP |
| Model # | BHG-089-00-NP |
| Barcode # | 722301245804 |
| Brand | Barkbusters |
| Shipping Weight | 1.2250kg |
| Shipping Width | 0.170m |
| Shipping Height | 0.170m |
| Shipping Length | 0.170m |
| Shipping Cubic | 0.005547000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.