FEATURES
- AUSTRALIAN MADE Aussie Made Aussie Tough
- Two mounting points secure the full wrap-around aluminium design.
- Heat-treated aluminium backbone for added strength and impact protection.
- Easy installation.
- Hardware Kit only (NO plastic guards).
- Compatible with JET, VPS, STORM or CARBON guards (each sold separately).
- Designed specifically for the DUCATI SCRAMBLER 1100 (18 on), 1100 Special (18 on), 1100 Sport (18 on), Desert Sled (17 on), Flat Track Pro (16) and Full Throttle (15 on) with OEM (Original Equipment Manufacturer) specifications.
(BHG-067-00-BK)
| SKU | BHG-067-00-BK |
| Barcode # | 722301247822 |
| Brand | Barkbusters |
| Shipping Weight | 0.7500kg |
| Shipping Width | 0.190m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.320m |
| Shipping Cubic | 0.003648000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.