FEATURES
- Australian Designed & Tested Grip it and Rip it
- Soft dual compound construction for performance and comfort
- Open-ended
- Unique Barkbusters diamond pattern for superior grip
- Anti-vibration and shock absorption
- Comfortable for long periods of use
- Easy installation
- Can be fitted to grip heaters
- Sold as a pair
- Length: 118mm
- Outer diameter: 30.49mm
Universal fit - compatible with all Barkbusters products (sold separately)
(GRP-1GY-00-YE)
| SKU | GRP-1GY-00-YE |
| Barcode # | 722301246030 |
| Brand | Barkbusters |
| Shipping Weight | 0.1500kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.070m |
| Shipping Length | 0.180m |
| Shipping Cubic | 0.001890000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.