- To fit hollow handlebar.
- Mounted to a single point on the handlebar end using a unique internal locking system.
- Incorporates an aluminium frame and locking cap to secure the handguard in place.
- Provides excellent wind and cold weather protection.
- Not designed for impact protection.
- Easy installation.
- Black STORM plastic guard included.
- Note: For 1 inch hollow handlebars, adaptor kit will be required (Code: B-074, sold separately).
(BBSTM-005-01-BK)
| SKU | BBSTM-005-01-BK |
| Model # | STM-005-01-BK |
| Barcode # | 722301244517 |
| Brand | Barkbusters |
| Shipping Weight | 0.7500kg |
| Shipping Width | 0.170m |
| Shipping Height | 0.170m |
| Shipping Length | 0.170m |
| Shipping Cubic | 0.005547000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.