Tread pattern and block shape for both front & rear have been reworked. Carefully tuned performance and highly evolved durability let you to chase down your own adventure. The AX41's high performance enables powerful off-road performance. More freedom, just the way you want it. A tire on which to discover the joy of conquering the unknown.
Recommended for:
‚óèFor riders with adventure bikes who enjoy touring off-road.
‚óèFor riders who demand a high level of off-road performance and durability.
(8001948)
| SKU | 8001948 |
| Barcode # | 9341566204695 |
| Brand | Bridgestone |
| Shipping Weight | 7.3000kg |
| Shipping Width | 0.380m |
| Shipping Height | 0.380m |
| Shipping Length | 0.380m |
| Shipping Cubic | 0.058560000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.