Featuring a 6-inch, 2000-nit ultra-bright display with automotive-grade dual-backlight technology, AIO-6 Max delivers unmatched visibility.
Powered by an A53 dual-core processor and CHIGEE OS 2, it offers a smoother, more powerful experience.
Specifications:
- Size: 161 x 90.5 x 22mm
- Display: 6 inch 1280x720 IPS
- Weight: 365g
- Rated Input Voltage: 12-18V DC
- Bluetooth: 5.0
- Sensor: Light sensing, accelerometer, microphone
- Waterproof Rating: IP69k
- CPU: Dual core A53
- RAM: 4gb
- Internal Storage: 32gb
- Operating system: CGOS
- WLAN: 5G
- Speaker: Supported
- Remote Control: Optional
- OBD: Optional
- Tyre Pressure Monitoring: Optional
Includes:
- 1x AIO-6 MAX
- 1x Type-C Main Harness\
- 1x Power Cable
- 3x Reducer Rings
- 1x 22-32mm Mounting Bracket
- 2x Cable Clamps
- 1x Ball Head Component
- 2x Magic Tie
- 5x Nylon Tie
- 3x Dissasembly Tool
- 2x Stickers
(CHMFP0171)
| SKU | CHMFP0171 |
| Model # | CHMFP0171 |
| Barcode # | 6977387770755 |
| Brand | Chigee |
| Shipping Weight | 0.4000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.100m |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.