Compatible with X-Guard mobile phone cases and Universal.
- Mounts to any handlebar or bar that is Φ 20mm to 32mm.
- Reinforcement fixing with a safety fastener.
- Adjustable to any viewing angle.
- Support portrait and landscape viewing.
- Feather-light, weighs 37 grams.
- Enclosing the plastic spacers and hex wrench.
Size: 52.5 x 90 x 30.5 mm
Weight: 37 g
Colour: Black
Material: PC
(EC-XC04-0189)
| SKU | EC-XC04-0189 |
| Model # | EC-XC04-0189 |
| Barcode # | 610395844532 |
| Brand | Cube Intuitive |
| Shipping Weight | 0.3500kg |
| Shipping Width | 0.090m |
| Shipping Height | 0.090m |
| Shipping Length | 0.090m |
| Shipping Cubic | 0.000918000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.