DRC EDGE-2 TAIL LIGHT & PLATE HOLDER
DRC is a product from an award-winning Japanese company, whose specialises in creating high-quality replacement & performance products for your motorcycle.
FEATURES
- Edge tail light holder kit designed for HONDA CRF250L/M/RALLY.
- Comes with edge tail light, license plate and flasher brackets.
- The compact design for center of gravity for sport riding.
- Tail light bracket is made of steel for extreme durability.
- Special oval bolt hole allows to adjust up and down tail light position.
- Two different flasher holes for both OEM and 8mm flashers.
(D45-18-707)
| SKU | D45-18-707 |
| Barcode # | 4547836179372 |
| Brand | DRC |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.400m |
| Shipping Cubic | 0.012000000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.