DRC EDGE-2 TAIL LIGHT & PLATE HOLDER
DRC is a product from an award-winning Japanese company, whose specialises in creating high-quality replacement & performance products for your motorcycle.
FEATURES
- Edge tail light with aluminum tail light holder.
- 16 high-intensity red LEDs are used for the tail / stop light, and 3 white LEDs for illuminating the license plate.
- Smoked lens
- Waterproofed circuit.- Detachable lens.
- Comes with Flasher stays for our LED flashers.
- Plug type terminal included.
- Works on 12V AC/DC.
(D45-18-506)
| SKU | D45-18-506 |
| Barcode # | 4547836051821 |
| Brand | DRC |
| Shipping Weight | 0.1500kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.002000000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.