DRC EDGE-2 TAIL LIGHT & PLATE HOLDER
DRC is a product from an award-winning Japanese company, whose specialises in creating high-quality replacement & performance products for your motorcycle.
FEATURES
- Edge tail light holder kit designed for YAMAHA WR250R/X.
- Comes with Edge tail light, tail light bracket, license plate and flasher brackets.
- Smoked lens
- Shorter than OEM license brackets provides cool looking and good centre of mass.
- Special screw holes to enable proper setting of the taillights.
- Flasher stay hole size: 8mm
(D45-18-531)
| SKU | D45-18-531 |
| Barcode # | 4547836081262 |
| Brand | DRC |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.400m |
| Shipping Cubic | 0.012000000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.