Denali Honda CRF1000L Auxiliary Light Mount Bracket
This vehicle-specific driving light mount allows you to mount any DENALI driving light in the optimum location on your motorcycle. This kit includes Laser cut and powder-coated steel brackets with all necessary mounting hardware.
FEATURES
- Precision laser cut steel bracket
- Powder coated black finish enhances corrosion resistance & durability
- Provides a secure foundation for mounting auxiliary lights
- Compatible with any DENALI auxiliary lighting kit
- Designed and engineered in the USA
- Includes mounting hardware & installation instructions
Please Note: No lights are included with this kit, Mounting Brackets ONLY. Denali Lights are available separately.
(DELAH0110300)
| SKU | DELAH0110300 |
| Barcode # | 810005871501 |
| Brand | Denali |
| Shipping Weight | 0.4500kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.250m |
| Shipping Cubic | 0.003750000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.