FEATURES
- D3O® patented technology
- Certified to exceed performance requirements of EN 1621-1:2012 (Level 1) in ambient and wet
- Type A coverage
- Superior breathability and low profile design
- Market-leading flexibility, with geometry that conforms to the limb, fitting perfectly against the body
- Comes as a pair
(7105166)
| SKU | 7105166 |
| Barcode # | 9341566150015 |
| Brand | DriRider |
| Shipping Weight | 0.4500kg |
| Shipping Width | 0.180m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.450m |
| Shipping Cubic | 0.008100000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.