FEATURES
- D3O® patented technology
- Certified to exceed performance requirements of EN 1621-1:2012 (Level 1) in ambient and wet
- Type A coverage
- Superior breathability and low profile design
- Market-leading flexibility, with geometry which conforms to the limb, fitting perfectly against the body
(7105167)
| SKU | 7105167 |
| Barcode # | 9341566150022 |
| Brand | DriRider |
| Shipping Weight | 0.6000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.004000000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.