DriRider D3O back protector suits the DriRider jacket range.
Features:
- CE Level 2 approved protection
- D3O technology - absorbent and flexible
- Improved airflow design
- Fits most jackets
- Fit with Airwave pattern against riders back.
- Dimensions: Height-36cm , Width- 24cm
(7103191)
| SKU | 7103191 |
| Barcode # | 9341566132882 |
| Brand | DriRider |
| Shipping Weight | 0.6000kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.450m |
| Shipping Cubic | 0.003375000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.