Premium range of Dual Sport road/trail tyres with a 50/50 road/offroad application. Designed to cater for riders who require a tyre capable of navigating rocky trails as well as long treks on the tarmac, the D605 is the perfect tyre for those who love to experience the best of both worlds.
FEATURES
- All-new tread pattern
- Excellent for light to mid-weight dual-sports
- DOT approved
(DJ60518128)
| SKU | DJ60518128 |
| Barcode # | QF0000001585 |
| Brand | Dunlop |
| Shipping Weight | 5.6000kg |
| Shipping Width | 0.650m |
| Shipping Height | 0.130m |
| Shipping Length | 0.650m |
| Shipping Cubic | 0.054925000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.