OEM replacement upgrade. Great feel, long lasting, and very little rotor wear with this durable compound. Compound applications for almost every need, including off road, street, touring, enduro, dual sport and more. Precision made in our Galfer factory in Spain.
Our most popular compound! This compound is the work horse of the Galfer family and is a great OEM upgrade for the everyday rider.
(FD138G1054)
| SKU | FD138G1054 |
| Barcode # | 8400160001381 |
| Brand | Galfer |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.140m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.001400000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.