SPECIFICATION Tent Stake Material: Aluminum Alloy Length of each stake: 12.2 inches Weight of each stake: 0.1lbs Width of each stake: 1.4 inches Inner core material: Nylon Length of each guy line: 156 inches Weight of each guy line: 0.08 lbs Diameter of each guy line: 0.16 inches All packed away it weighs 0.75 lbs package size? 35 x 9 x 6 cm PACKAGE LIST 4 x Aluminum Alloy Pegs 4 x Reflective Guy Lines 1 x Pouch
(A-AC011-Blue)
| SKU | A-AC011-Blue |
| Model # | A-AC011-Blue |
| Barcode # | 8901256581 |
| Brand | Geertop |
| Shipping Weight | 0.1500kg |
| Shipping Width | 0.120m |
| Shipping Height | 0.120m |
| Shipping Length | 0.120m |
| Shipping Cubic | 0.001966000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.