SPECIFICATION Material: 16 Cords 600D Braided Polypropylene Rope Color: Blue, Red, Gray Rope Diameter: 5mm (0.2 in) Rope Length: 4M (13 ft) Rope Adjuster Material: Aluminum Alloy Weight: 350g (0.77 lb) Load Bearing: 100 kg (220 lb) PACKAGE LIST 6 x Guy Ropes (Same Colour)
(A-AC025-Grey)
| SKU | A-AC025-Grey |
| Model # | A-AC025-Grey |
| Barcode # | 8207915517 |
| Brand | Geertop |
| Shipping Weight | 0.1500kg |
| Shipping Width | 0.120m |
| Shipping Height | 0.120m |
| Shipping Length | 0.120m |
| Shipping Cubic | 0.001966000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.