The Givi Side Stand Extensions extend the surface area of the side stand of the motorcycle, reducing the risk of motorcycle falling when it is parked on uneven surfaces such as; mud, sand, grass or asphalt during extremely high temperatures. Produced in anodized, milled and satin aluminium with the high support made of INOX 315 steel and designed with a technical look, the side stand extensions integrate perfectly with your motorbike.
(ES3101)
| SKU | ES3101 |
| Barcode # | 8019606181053 |
| Brand | Givi |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.002400000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.