Helinox Table One is a super compact portable table designed to compliment Chair One or Chair Zero. A table for two anywhere you like!
Table One
At less than 2 pounds and sized for our chairs, Table One has integrated mesh cup holders and a stable surface area for a plate of food or game of cards.
Table One Hard Top
Available in two sizes the Table One Hardtop provides superior stability and support while remaining exceptionally light and packable. The hardtop design is ingenious – folding like an accordion, it packs up small, but provides a rigid, solid surface more suitable for heavy water bottles, food prep, and delicate tableware.
(HX11022)
| SKU | HX11022 |
| Model # | HX11022 |
| Barcode # | 8809272092230 |
| Brand | Helinox |
| Shipping Weight | 0.8000kg |
| Shipping Width | 0.120m |
| Shipping Height | 0.120m |
| Shipping Length | 0.120m |
| Shipping Cubic | 0.001966000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.