Hema’s The Victorian High Country Map Pack presents Hema's iconic The Victorian High Country series in a soft and durable map wallet (including four detailed maps). Explore Victoria's 4WD mecca with these comprehensive maps that traverse one of Australia's most diverse mountainous regions — each map waterproof, tear proof and field-checked by the Hema Map Patrol to ensure the accuracy and detail necessary for travel in this area.
Included in each map pack
- The Victorian High Country - North Eastern Map - covers the Northern Borderlands Area from Omeo to Jindabyne
- The Victorian High Country - North Western Map - covers the North Western Alps Area including Hotham, Wangaratta and surrounds
- The Victorian High Country - South Eastern Map - covers the Southern Lowlands and Lakes Areas including Gippsland and Snowy River National Park
- The Victorian High Country - South Western Map - covers the Southern Ranges Areas including Baw Baw to Dargo and surrounds
- Map Wallet
(9781923354142)
| SKU | 9781923354142 |
| Barcode # | 3548168876 |
| Brand | Hema Maps |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.350m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.005250000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.