This regional waterproof map of the Top End and Gulf is ideal for discovering the northern parts of Australia's NT by 4WD. It includes a main map of the Darwin region, Judbarra / Gregory National Park, Nhulunbuy, Keep River National Park and Boodjamulla (Lawn Hill) National Park.
There is additional tourist information for Arnhem Land, the Roper River trek, Darwin region, Douglas-Daly district, Nature’s Way, Victoria Highway, Katherine Region and the Stuart Highway Region.
Key Features
- GPS surveyed roads and tracks
- Fuel stops
- Self-drive 4WD tracks
- Camping areas
- Historic sites
- Detailed National Park inset maps
- Waterproof paper
Key Specifications
- Edition: 7th
- Publication Date: 01/07/19
- Scale: 1:1,650,000
- Folded size (WxHxD): 140mm x 250mm x 3mm
- Flat size (WxH): 700mm x 1000mm
- Weight: 0.09kgs
(9321438001614)
| SKU | 9321438001614 |
| Barcode # | 3301065250 |
| Brand | Hema Maps |
| Shipping Weight | 0.0900kg |
| Shipping Width | 0.140m |
| Shipping Height | 0.030m |
| Shipping Length | 0.250m |
| Shipping Cubic | 0.001050000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.