HIFLO OIL FILTERS
For nearly 25 years, HiFlo Filters have been producing high-performance motorcycle oil filters for both road and dirt bike fitments. The HiFlo Oil Filters range delivers extreme quality standards, with HifloFiltro setting out to ensure their products were better than original equipment performance levels.
FEATURES
- OEM Manufacturer - OE Specs plus performance
- Best Consumer Value - Best Quality and Price
- Constructed using the Best available Materials
- TUV Product Approved and Production Monitored
(43-HF1-03)
| SKU | 43-HF1-03 |
| Barcode # | 824225111781 |
| Brand | Hiflo |
| Shipping Weight | 0.1500kg |
| Shipping Width | 0.180m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000900000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.