HIFLO AIR FILTERS
Hiflofiltro air filters are manufactured to fit the factory air box and are a direct replacement for original equipment filters. Top-quality power flow filtering media, developed for modern high-performance engines. Air filters manufactured using a special dual-layer foam, formulated for maximum filtration and optimum airflow for improved power. Top-quality materials and superior construction allow the filter to be used over and over again without any loss of performance.
FEATURES
- Dual-layer Foam
- Maximum filtration & optimum airflow
- OEM replacement
(47-791-30)
| SKU | 47-791-30 |
| Barcode # | 824225122169 |
| Brand | Hiflo |
| Shipping Weight | 0.0500kg |
| Shipping Width | 0.050m |
| Shipping Height | 0.070m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000175000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.