James Dean designed the JDJetting kits so that you don't have to be an expert to get professional high performance results!! The James Dean custom jetting kit is designed to improve throttle response throughout the range by using specially made multi-taper needles. These are more highly developed and fine-tuned than stock jetting parts.
Each four stroke kit typically includes:
- Two, dyno developed and tested, multi-taper needles
- Four main jets
- Comprehensive detailed instructions with colour photos
- Needle clip
- Pumper o-rings
- Pilot or leak jets are supplied in kits if required!
?Please note: Image is for reference only. The correct part will be supplied.
(JDS001)
| SKU | JDS001 |
| Barcode # | 0717398482 |
| Brand | JDJetting |
| Shipping Weight | 0.7500kg |
| Shipping Width | 0.160m |
| Shipping Height | 0.070m |
| Shipping Length | 0.160m |
| Shipping Cubic | 0.001792000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.