- Highly ventilated geometry offers a 45% improvement in breathability
- CE certified to EN1621-1:2012
- Level 1 protection in ambient, wet, hot and cold conditions
- Soft and flexible
- Lightweight, low-profile design
(3298-000-000-400)
| SKU | 3298-000-000-400 |
| Model # | 3298-000-000-400 |
| Barcode # | 681573524942 |
| Brand | Klim |
| Shipping Weight | 0.1500kg |
| Shipping Width | 0.240m |
| Shipping Height | 0.240m |
| Shipping Length | 0.240m |
| Shipping Cubic | 0.014774000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.