Replacement canister for the Ai-1 Airbag Vest
Overseas Travel
Klim Airbag Vests inflate using Argon which is an inert gas. Argon is the third-most abundant gas in Earth's atmosphere, at 0.934% (9340 ppmv).
However if you are travelling overseas please contact your airline and check to see what their policy is carrying airbag vests in your checkin and carry-on lugggage. Also check with local and overseas customs authority.
(3273-000-000-000)
| SKU | 3273-000-000-000 |
| Model # | 3273-000-000-000 |
| Barcode # | 681573604354 |
| Brand | Klim |
| Shipping Weight | 0.3500kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.001042000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.