Engineered to provide the highest level of durability while maintaining an extreme level of mobility and ventilation, the Women's XC Lite series is the perfect choice for the fastest off-road racers.
Features
- Highly ventilated/lightweight mesh jersey
- Low profile stitching
- Moisture wicking
- Elastic cuffs
- Silicone grip on back of hem
- Klim patch on front hem
- Klim logo TPR at the neck
(3997-002-110-005-c)
| SKU | 3997-002-110-005-c |
| Barcode # | 3997-002-110-005-c |
| Brand | Klim |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.001074000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.