Wear the Zephyr under your mesh motorcycle jacket for added cool weather comfort, or throw it on as a light jacket to cut wind chill in everyday life.
Specifications
- Stretchable, windproof and water-resistant fabric
- DWR treatment sheds water
- packable - the size of a softball
- Fits over Klim base-layers and under mesh motorcycle jackets
- Full front zip
- Reflective logos
- Bottom hem cinch
- Fused pocket with earphone access
- One zippered pocket on left chest
- Comfort collar liner material
(3715-001-120-660-c)
| SKU | 3715-001-120-660-c |
| Barcode # | 3715-001-120-660-c |
| Brand | Klim |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.120m |
| Shipping Height | 0.120m |
| Shipping Length | 0.120m |
| Shipping Cubic | 0.001920000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.