Heavy-duty zip and carry loop.
Made large enough to store Motion Pro T6 size tyre levers and more. Fits under seats, in small spaces or the bottom of bags and panniers.
Tools not included
Construction
- Double 1000/420D CORDURA® (MultiCam® Black and Coyote are 500D CORDURA®)
- Heavy Duty YKK® zip
Dimensions
- 245(l) x 100(w) x 50(d) mm
Volume
- 1.2 Litres
Weight
- 100g
(KTOPO-C)
| SKU | KTOPO-C |
| Model # | KTOPO-C |
| Barcode # | 5060461763253 |
| Brand | Kriega |
| Shipping Weight | 0.2760kg |
| Shipping Width | 0.160m |
| Shipping Height | 0.160m |
| Shipping Length | 0.160m |
| Shipping Cubic | 0.004869000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.