MOTION PRO REPLACEMENT THROTTLE TUBE
FEATURES
- OEM throttle tube replacement
- Heavier duty and exceed the quality and durability of OEM tubes
- Will not scar bars like aluminum tubes
- Nylon fabric composite material
- Pop-out end caps for use with bar-end-type hand guards
- Molded ridges to help secure grips
- One-piece tube and reel design
(08-011044)
| SKU | 08-011044 |
| Barcode # | 1225940659 |
| Brand | Motion Pro |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.001000000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.