ROCKY CREEK DESIGNS MOTOPLUG STANDARD LIGHTER PLUG SOCKET
Comes with a 1.5m long power lead with battery circles and blade connectors. Attach the power lead to your battery, Red to (+) and Black to (-). Next attach the corresponding wires to the back of the socket as marked on the back of the socket. The socket will handle 12V/120W.
Please note: BEFORE DRILLING ANY HOLES ensure there is enough space behind the installation point to accommodate the body of the socket.
(HLPA015)
| SKU | HLPA015 |
| Barcode # | 9338328000817 |
| Brand | Rocky Creek Designs |
| Shipping Weight | 0.1500kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000500000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.