High-pressure transmission oil for motorcycle gear and universal joint lubrication.
- High-pressure, paraffin-based mineral hypoid gear oil
- Use on separate gearboxes that require a GL-5 hypoid gear oil
- Handles extreme loads at all temperatures
- Not for use in wet clutch applications
Specification:
- API GL-5
- MAN 342 M1, M2
- ZF TE-ML 05A, 07A, 08, 12E, 16B, 16C, 17B, 19B, 21A
Safety + Performance:
- VOLVO 97310, VOLVO 1273.10
(MGOH80W901)
| SKU | MGOH80W901 |
| Barcode # | 7611197115311 |
| Brand | Motorex |
| Shipping Weight | 0.9500kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.230m |
| Shipping Length | 0.060m |
| Shipping Cubic | 0.001380000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Adventure Moto Australia users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.